pondelok 5. novembra 2012

Caring about our body in the autumn

Ahojte holky!
Tak čo, ako ste prežili Hallowen? Boli ste aj na nejakej Hallowenskej párty? Na krátke kostými bola veľká zima, veď napadaný sneh hovorí za všetko. Tieto skoré ranné mrazy a nízke teploty dávajú zabrať aj našej pokožke a celému telu. Tak ako sa máme chrániť? Aké krémy sú najvhodnejšie a nemôžu v našej kozmetickej výbave chýbať? Krémovanie tela rôznymi telovými krémami, maslami či olejami nášmu telu len prospieva a chráni ho aj v takomto nepriaznivom počasí. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť ani na ochranu našich rúk. Dnes vám predstavím mojich pár obľúbených produktov z telových mliek a krémov, ktoré sú v tomto období mojou každodennou nutnosťou.

1.) TELOVÉ MLIEKA - určite neoddeliteľná súčasť, nielen v chladnom období. Baby so suchou pokožkou, ktorú mám aj ja v tomto období, určite neprehliadnite telové mlieko pre normálnu až suchú pleť od Vichy NutriExtra. Štúdie dokázali, že až 80% žien trpí suchou pokožkou. Toto telové mlieko s fluidnou tekutinou obsahuje až 23% hydratačných a účinných látok, ktoré skutočne prenikajú až do najhlbších vrstiev pokožky, ktoré kvalitne hydratujú a tým pádom sa môžme rozlúčiť s problémom šupinatej pokožky. Taktiež nezanecháva mastný filter na pokožke a rýchlo sa vsakuje do pokožky. Je hypoalergénny. Cena sa pohybuje od 13-15€. Lacnejšou alternatívou sú telové mlieka pre suchú pokožku Kallos, buď Vanilla alebo Strawberry. Obe majú neskutočne krásnu a prenikavú vôňu s priemernou výdržou, ktorá niekoľkonásobne prevyšuje ich cenu. Hydratácia je tiež celkom super. Cena je okolo 2€, takže určite neoľutujete ;)

2.) TELOVÉ KRÉMY- veľmi podobné telovým mliekam, avšak s hútnejšou konzistenciou. Ja osobne telové krémy uprednostňujem hlavne v zime, keďže vtedy je moja pokožka úplne vysušená, hlavne vplyvom vonkajších zmien. Pre mňa úplne skvelým je telový balzam pre veľmi suchú citlivú a atopickú pokožku od Biodermy. Tento telový krém (síce má v názve "balzam") má viac účinkov pre viaceré typy pokožky v jednom produkte, čiže aj kvôli tomu je pre mňa taký super. Vďaka svojmu zloženiu je vhodný na tvár aj telo, pre dospelých aj pre kojencov. Konzistenciu má hútnejšiu ako telové mlieko, avšak nie príliš mastnú. ľahko sa vstrebáva do pokožky a nie je parfémovaný. Medzi jeho najväčšie účinky patrí:
-upokojenie pokožky
-dezinfikácia a redukovanie svrbenia
-podiel na reparačných procesoch bunky súvisiacich s obnovou kožných buniek
Cena sa pohybuje okolo 14-16€, plus mínus.
Opäť lacnejšou alternatívou je telový balzam od Sallos BIO Karité granátové jablko. Názov tejto značky je pre veľa z vás možno neznámy (alebo sa mýlim ), keďže ani ja som predtým o ničom takom nepočula :D Konzistencia je ľahšia, balzamová, výdrž je super a cena sa pohybuje okolo 6€.

3.) TELOVÉ OLEJE- oleje s mastnejšou, olejovou konzistenciou skvelo hydratujú pokožku. Keďže sú to "oleje", ich používanie by nemalo byť každodennou rutinou, skôr výnimočným potešením. Sú vhodné najmä na večernú relaxáciu po namáhavom dni. Keďže svoju pokožku už dostatočne hydratujeme telovými mliekami/krémami, pri zvolení telového oleja by sme si mali vybrať skôr tie na citlivú pokožku, aby sme ju ešte viac "nevyšťavili". Skvelým typom je kokosový olej pre suchú pokožku od Salloos Bio (značka vyššie spomínaná). Vôňa kokosu je dostatočne prenikavá a upokojúca. Cena nie je nejaká extra vysoká, pohybuje sa okolo 9€.

Aký telový krém najčastejšie používate baby? Alebo uprednostňujete tie s hútnejšou konzistenciou? Máte skúsenosti s telovými olejami? Ktorý by ste odporučli vy?
Pekný začiatok pracovného týždňa ;)


2 komentáre: