utorok 26. februára 2013

Caring about body.

Ahojte holky!
Síce v kalendári máme už za sebou takmer celý február,jar nie je nikde. Namiesto dávky jarného slnka,teplých slnečných lúčov a zelenej prebúdzajúcej sa prírody,máme ešte stále zimu a sneh.  Dúfam,že nám toto obdobie nepotrvá dlho a čo chvíľu príde spomínaná jar. Kým však máme von chladné počasie,silný vietor a sneh o našu pokožku sa treba starať pomerne intenzívnejšie. Preto si dnes niečo povieme na tému starostlivosti o telo. Či už ide o pokožku rúk,tela,tváre,najdôležitejšia je určite hydratácia.
Začnime teda rukami. Suché a popraskané ruky sú pre zimu typické. Chlad,silný vietor a mnohé ďalšie faktory vplývajú na ich štruktúru,napádajú ju a niekedy dokonca aj menia. Preto je neodmysliteľné nepoužívať krémy na ruky. Asi najdôležitejšie je nakrémovať si ruky poriadne večer pred spaním,dopriať im hoci aj 2-3 vrstvy krému,aby sa v noci mohla pokožka rúk zregenerovať. Ráno sú ruky hebké a jemné. Dôležité je aj krémovať si ruky počas dňa aj niekoľko krát. Ja osobne som za zimu vypotrebovala mnoho krémov,keďže sú mojou nevyhnutnou súčasťou kozmetickej výbavy. Krémy môžu mať rôznu konzistenciu: či už vo forme klasického krému,balzamu,mlieka,gélu alebo oleja. Záleží len na vás aký si vyberiete. Mnohé krémy sú 2v1: teda krém na ruky+krém na nechty v jednom. Ja som skúšala takýto od Alverde a bol fakt super. Len vás musím dopredu upozorniť,že takéto krémy majú väčšinou mastnejšiu konzistenciu,ktorá sa do pokožky vsaje za trošku dlhší čas. Ja osobne by som vám odporučila Krém na ruky Babaria Olive,ktorý vďaka obsahu olív ruky zvláčňuje,hydratuje a chráni pokožku pred vysúšaním. Má jemnú nenútenú vôňu a výsledkom je hebká a hydratovaná pokožka rúk. Cena krému je okolo 6€ za 100 ml balenie. Babám,ktoré chcú vyskúšať niečo na nechty by som odporúčila  Balzam na nechty od Saloos Bio Karité s nádhernou vôňou,ktorý sa výlučne sústreďuje na ochranu a výživu nechtov.
Dôležitá je aj starostlivosť o pokožku našich nôh. V obchodoch môžte nájsť rôzne spreje na nohy,krémy,mlieka,emulzie,výber je naozaj široký. Hlavnou úlohou dobrého krému na nohy je nohy hydratovať a zabezpečiť efektívnu ochranu proti suchým chodidlám. Ja osobne používať ako krém na ruky,tak isto aj krém na nohy dennodenne a pri pravidelnom používaní pocit suchých nôh alebo rúk vôbec nemám. Avšak dôležitá je hlavne pravidelnosť. Za seba môžem určite odporučiť Krém na nohy s Aloe Vera Od Babaria. Tento krémik sa vám postará o hladké a mäkké nohy,má jemnú nenútenú vôňu a ľahkú konzistenciu,takže pocit napnutia pokožky na chodidlách mizne. Cena 150 ml balenia,ktoré vám vydrží dosťdlho,je okolo 6€.
No a samozrejmosťou je aj starostlivosť o telo s telovým krémom. Opakujem sa,ale krémovať by sme sa mali naozaj pravidelne,nášmu telo a hlavne pokožke to len prospieva. Výber je široký: či už ide o telové krémy proti celulitíde,na suchú pokožku,spevňujúce,vyživujúce a mnoho ďalších. Závisí len od vášho typu pokožky. Telových krémov mám doma asi 15,plus mínus,ale tým z vás,ktoré trápi dehydrovaná pokožka by som odporúčala Telové mlieko od Weledy Citrus,ktoré vašu pokožku vyživuje a zvláčňuje. Asi po týždni používania zbadáte rozdiel medzi pokožkou pred tým a potom. Konzistencia je stredne hútna,vôňa jemná,ale pomerne výrazná a vydrží vám dosť dlho. Čo sa týka pocitu hydratácie,ten mám ja osobne minimálne do ďalšieho dňa,keď sa idem opäť krémovať. Cena tohto telovému krému je okolo 17€ za 200 ml balenie.
Tak čo baby,ako sa staráte o svoju pokožku vy? Používate jeden krém alebo ich striedate? :)

2 komentáre:

  1. Môžem sa opýtať, kde si kúpila ten balzám na nechty Saloos? Lebo som pozerala v dm-ke a tam som ho nenašla (ani som nevedela, v ktorej časti to mám hľadať :D) a cez net sa mi moc nechce objednávať vec za 4 eurá s dvojeurovým poštovným :) Ďakujem :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. tak v Dm-ke ho určite nezoženieš,ja celkovo značku Saloos objednávam len z parfums.sk :) Skús sa spýtať kamošiek či by si tiež niečo nechceli objednať a poštovné si potom rozpočítate :))

      Odstrániť